8pcs LED Backlight Strips for 55" TV 55LF621U21 55LF621C21 4708-K55WDC-A4113N01 K550WDC1 A4
★★★★★ 4.5 24 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by uwloopbaancoach.be
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Product information Condition: Brand NEW Size (Length): 545 mm Number of LED beads: 6 leds per strip LED Lamp Voltage: 3V Package include: 1 Kit / 8 pcs Compatible light bar models: 4708-K55WDC-A4113N01 K550WDC1 A4 Compatible TV models: 55LF621U21 55LF621C21
  • 4708-K55WDC-A4113N01
  • K550WDC1 A4
UPC 601263774785
Color Same as the picture
Brand Name GUANGMING
Manufacturer GUANGMING
Number of Items 1
Manufacturer Warranty Description 12 months.
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
24 ratings | 10 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (20)
4 stars
4% (1)
3 stars
2% (0)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (2)