Gardener Select EPR18-105 Egg Planter Lime Flower, 18"
★★★★☆ 4.0 149 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by uwloopbaancoach.be
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Country Of Origin: Taiwan, Province Of China
  • Model Number: EPR18-105
  • Item Package Dimension: 17.5" L x 18.5" W x 18.7" H
  • Item Package Weight: 7.92 lb
UPC 049121000544
Color Granite
Shape Round
Pattern Solid
Brand Name Gardener Select
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 5.6 Pounds
Manufacturer Gardener Select
Model Number EPR18-105
Planter Form Plant Pot
Material Type Fiberglass
Mounting Type Floor Standing
Product Style Modern
Item Type Name Egg Planter
Item Dimensions 18 x 18 x 16.8 inches
Number of Pieces 1
Indoor Outdoor Usage Indoor
Manufacturer Part Number EPR18-105
Item Dimensions D x W x H 17.5"D x 17.5"W x 18"H
Global Trade Identification Number 00049121000544
Other Special Features of the Product Lightweight
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
149 ratings | 61 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (112)
4 stars
8% (12)
3 stars
4% (6)
2 stars
2% (3)
1 star
11% (16)